Kiedy używać preparatów na wszy u dzieci

Kiedy używać preparatów na wszy u dzieci?

Wszy to pasożyty atakujące ssaki, także człowieka. Żywią się ich krwią. Nadal temat tych owadów owiany jest tajemnicą i wstydem. Żyjemy w XXI wieku i poziom higieny człowieka jest na bardzo wysokim poziomie. Wydawać by się mogło, że wszy to przeszłość. Jednak nie! Wszy istnieją i mają się bardzo dobrze, najwięcej jest ich w przedszkolach, szkołach, placach zabaw. Udawanie, że problemu nie ma, to nie jest rozwiązanie. Na rynku istnieją skuteczne preparaty na wszy dla dzieci i należy je stosować.

W jaki sposób dzieci mogą zarazić się wszami?

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że wszy nie skaczą. Zarażenie następuje przez bliski kontakt dzieci przy zabawie, wspólnym leżeniu, używaniu wspólnie słuchawek. Dziewczynki często pożyczają sobie gumki do włosów i robią wzajemnie fryzury jedną szczotką lub grzebieniem. Problem może pojawić się po powrocie z obozu lub kolonii. Objawem będzie swędzenie głowy. Rodzice obserwują dzieci, szybko potrafią wychwycić, że coś jest nie tak. Mądry rodzic sprawdza głowę od razu. Jeśli dziecko ma wszy (pasożyty wywołały chorobę wszawicę), może zarazić w następstwie szybko całą rodzinę. Najlepszą profilaktyką jest unikanie ekspozycji na tego pasożyta, ale nie jest to realne. Nigdy nie wiadomo, czy potencjalnie w danej grupie może wystąpić problem. Preparat na wszy dla dzieci od Sanbello to jedno z rozwiązań ochrony przed zarażeniem stosowane jako działanie profilaktyczne. Środki te zawierają m.in.

  • olejki mentolowe, rycynowe, z drzewa herbacianego, kopru włoskiego lub lawendy
  • nuta zapachowa szałwii, rozmarynu, tymianku, nagietka, rumianku.

Powyższe substancje skutecznie odstraszają wszy. Dostępna jest  na rynku również forma gumek do włosów.

preparat na wszy dla dzieci

Rodzaje preparatów zwalczające nieprzyjemny problem zarażenia wszami

  1. Szampon- najczęściej używany, wszy oraz złożone przez nie jaja (gnidy) giną podczas mycia włosów. Do opakowania dołączony jest grzebień, by wyczesać pozostałości z włosów.
  2. Spray/pianka- należy spryskać suche włosy, odczekać czas określony przez producenta na opakowaniu. Preparat nie podrażnia skóry, nie uczula, pielęgnuje włosy. Wygodne zastosowanie przemawia do dzieci.
  3. Płyn/roztwór – wsmarowuje się i pozostawia dedykowany czas, następnie trzeba umyć głowę.

Producenci prześcigają się w produkcji skutecznych środków na zwalczanie i zapobieganie wszom. Środki takie zawsze należy używać zgodnie z załączoną ulotką. Trzeba tłumaczyć dziecku, że należy tak postąpić, żeby nie bało się zaistniałej sytuacji. Także zastosować ten sam preparat u wszystkich domowników, by dziecko czuło się raźniej i aby mieć pewność skutecznego usunięcia pasożytów.

Warto pamiętać, że wszy to nie wstyd. Nie powstają z brudnej głowy, jak do tej pory dużo ludzi sądzi. Jeśli w danej grupie pojawiły się wszy to trzeba o tym mówić, informować innych i zadziałać najszybciej jak się da. Nie wolno zamiatać problemu pod dywan. Zastosowany preparat na wszy dla dzieci jest bezpieczny, a rodzic może mieć gwarancję jego skuteczności.